هزینه زندگی در اسپانیا چقدر است؟

هزینه مسکن در اسپانیا

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه زندگی در اسپانیا، هزینه مسکن است که خوشبختانه دارای قیمت منطقی و مناسبی در این کشور است. همانند اغلب کشورهای مختلف دنیا، هزینه اجاره یا خرید خانه در این کشور بستگی زیادی به شهر و منطقه دارد.

برهمین اساس، شهرهایی نظیر مادرید و بارسلونا به مراتب گران‌تر از سایر شهرهای این کشور از جمله آلیکانته، والنسیا یا سویل هستند.

اجاره خانه در مادرید

 برای بررسی انواع اجاره خانه در کشور اسپانیا، قصد داریم تا میانگین اجاره خانه‌های مختلف را در چندین شهر این کشور مورد بررسی قرار دهیم؛ قیمت‌های ارائه شده به صورت تقریبی هستند و براساس سن ساختمان، خدمات قابل ارائه و سایر جزئیات متغیر خواهند بود.

همان طور که می‌دانید شهر مادرید شناخته‌ شده‌ترین مکان برای زندگی در کشور اسپانیا محسوب می‏شود. البته هنوز بر سر این مسئله اختلاف وجود دارد که بین دو شهر مادرید و بارسلونا کدامیک گران‌تر است. موضوع قابل توجه این است که هر دوی این شهرهای معروف اسپانیایی، بزرگ و پرجنب و جوش بوده و با دانشگاه‌های مختلف، فعالیت‌های فرهنگی، زندگی جذاب و فعال شبانه و حضور پرشور مردم همراه هستند.

بنابر آمار وب‌سایت getgoldenvisa، میانین اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مادرید معادل با 956 یورو در ماه است. این درحالی است که اجاره خانه‌ای مشابه در خارج از مرکز شهر معادل با 716 یورو خواهد بود.

البته اگر مایل به اجاره یک آپارتمان سه خوابه در این شهر باشید، هزینه زندگی در کشور اسپانیا برای شما به مراتب بیشتر بوده و اجاره آپارتمانی با این مشخصات در مرکز شهر برای شما در حدود 1683 یورو در ماه آب خواهد خورد.

چنانچه تصمیم بگیرید که در خارج از محدوده مرکزی شهر مادرید یک آپارتمان بزرگ سه خوابه را اجاره کنید، هزینه تقریبی ماهانه شما در حدود 1174 یورو خواهد بود.

هزینه اجاره خانه در اسپانیا

بارسلونا

بارسلونا دومین شهر بزرگ اسپانیا بوده و به عنوان بزرگترین رقیب مادرید، در اولویت بعدی انتخاب و زندگی مهاجران خارجی قرار دارد. این شهر یک مرکز فرهنگی جذاب بوده و آثار معمار سرشناس آنتونی گائودی را در خود جای داده است. این شهر دارای زندگی شبانه بسیار فعالی بوده و برخی از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های دنیا را در خود جای داده است.

اما از جنبه هزینه زندگی در اسپانیا ، اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بارسلونا در حدود 930 یورو خواهد بود. این در حالی است که اجاره ملکی مشابه در خارج از این محدوده چیزی در حدود 726 یورو در ماه برای شما هزینه خواهد داشت.

چنانچه دارای خانواده بزرگی هستید و نیاز به اجاره یک ملک سه خوابه در شهر بارسلونا اسپانیا دارید، باید انتظار پرداخت مبلغ تقریبی 1508 یورو در ماه را برای خانه‌ای در مرکز شهر داشته و برای ملکی در خارج از این محدوده، هزینه تقریبی 1100 یورو را در ماه پرداخت کنید.

والنسیا

اگر می‌خواهید تا از شرایط معقول‌تری برای هزینه زندگی در کشور اسپانیا برخوردار شوید، بهتر است به سراغ شهری مثل والنسیا بروید که دارای حال و هوای کلاسیک یک شهر دانشجویی و کالج محور است، جایی نسبتاً کوچک که دارای پارک و فضای سبز زیادی بوده و از حال و هوای صمیمی و دوستانه‌ای برخوردار است.

خوشبختانه اجاره خانه در این شهر بسیار منطقی و مقرون به صرفه بوده و اجاره تقریبی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر والنسیا در حدود 751 یورو است؛ این در حالی است که اجاره خانه‌ای مشابه در خارج از مرکز شهر، خیلی کمتر و معادل با 510 یورو برای هر ماه خواهد بود.

در صورتی که از شرایط و تمکن مالی خوبی برخوردار هستید و یا به خاطر داشتن خانواده‌ای بزرگ نیاز به اجاره خانه و آپارتمان سه خوابه در والنسیا دارید، نیاز به پرداخت مبلغ تقریبی 1100 یورو در ماه برای خانه‌ای در مرکز شهر و یا 745 یورو برای آپارتمانی در خارج از محدوده مرکزی خواهید داشت.

سویل

معمولاً اغلب مهاجران خارجی به دلیل وجود بازار کار پویا و امکانات شهری و رفاهی بسیار قوی، ترجیح می‌دهند تا زندگی در دو شهر بارسلونا و یا مادرید را با هزینه‌ای بیشتر تجربه کنند، ولی در صورتی که برای مثال با طرح اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی به این کشور مهاجرت کرده‌اید، بازار کار چندان برای شما اهمیت نداشته و می‌توانید برای مدیریت بهتر هزینه‌های سالانه خود، به گزینه‌های مطلوب جایگزینی برای اسکان مثل شهر سویل فکر کنید.

سویل پایتخت منطقه اندلس است و به خاطر قرارگیری کلیسای جامع سویل گوتیک که مقبره کریستوف کلمب در آن قرار دارد از شهرت زیادی برخوردار است. البته ازجنبه هزینه زندگی در اسپانیا باید به این نکته اشاره کنیم که یکی از شهرهای ارزان این کشور نیز محسوب می‎شود.

در واقع اجاره بها در شهر سویل ارزان و مناسب بوده و برای یک خانه یک خوابه در مرکز شهر، ماهانه معادل 625 یورو است. چنانچه مایل به اجاره ملکی تک خوابه در خارج از محدوده مرکز شهر باشید، تنها نیاز به پرداخت اجاره ماهانه 445 یورویی خواهید داشت.

اما اجاره آپارتمان و خانه 3 خوابه در مرکز شهر سویل کمی بیشتر بوده و در حدود هزار یورو در هر ماه است و چنانچه تمایل به اجاره خانه در حومه و دورتر از مرکز شهر داشته باشید، اجاره شما به 680 یورو در ماه تقلیل می‌یابد.

خرید خانه در اسپانیا

منبع این مطلب

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment