نمایش آثار باستانی و تاریخی ایران در چین


رییس موزه ملی ایران از نمایش آثار تاریخی ایران در چین در راستای از سرگیری همکاری موزه ملی ایران با دیگر کشورها برای برگزاری نمایشگاه‌های مشترک و متقابل خبر داد.

جبرئیل نوکنده، رییس موزه ملی ایران از برگزاری نمایشگاه آثار تاریخی ایران در چین خبر داد و در این رابطخ گفت:

در جریان بازدید آقای ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از موزه ملی ایران، درباره برگزاری دوباره نمایشگاه‌های خارجی و استانی از سوی موزه ملی مذاکره و دستورهای خوبی صادر شد.

او درباره نزدیک‌ترین نمایشگاه خارجی موزه ملی ایران، گفت:

فکر می‌کنم چین کشوری باشد که در آینده نزدیک بخشی از آثار موزه ملی ایران برای نمایش به آنجا انتقال داده شود و متقابلا بخشی از آثار موزه‌ای چین برای نمایش به ایران منتقل شود.

نوکنده افزود:

قطعا که آثار منتخب موزه ملی ایران در شهر پکن به نمایش گذاشته می‌شود، اما هنوز موزه‌ای که قرار است این آثار در آن نمایش داده شود، قطعی مشخص نشده است؛ در حال چانه‌زنی دراین‌باره هستیم و باید توافق‌ها نهایی شود.

موزه ملی ایران پیش‌تر نیز نمایشگاه‌هایی را در چین برگزار کرده بود. سال ۱۳۹۱ حدود ۱۰ اثر برگزیده از موزه ملی ایران به موزه شانگهای چین امانت داده شد تا در شصتمین سال تاسیس این موزه، در کنار ۹۰ سفال تاریخی از کشورهای آمریکا، ترکیه، انگلستان، ایتالیا به نمایش گذاشته شود.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment