موزه های تهران تعطیل شدند


طبق اعلام مدیرکل موزه‌ها، موزه‌های زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان تهران با توجه به اعلام تعطیلی تهران از سوی استانداری، از ساعت ۱۲ امروز تعطیل هستند.

مرتضی ادیب‌زاده، مدیرکل موزه‌ها از تعطیلی موزه‌های زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سطح استان تهران با توجه به آلودگی شدید هوا در روز سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ خبر داد. 

ادیب‌زاده در این رابطه گفت:

با توجه به افزایش سطح غلظت توده‌ای گرد و غبار و قرار گرفت وضعیت هوای تهران در شرایط ناسالم و همچنین با اعلام استانداری تهران مبنی بر تعطیلی ادارات این استان از ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه سوم خردادماه، تمام موزه‌های تحت پوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز به‌منظور حفظ سلامت شهروندان و کارکنان موزه‌ها تعطیل شدند.

او درباره تکلیف رویدادهایی که قرار است به مناسبت هفته میراث فرهنگی در موزه‌ها و اماکن تاریخی تهران امروز (سه‌شنبه سوم خردادماه) برگزار شود، اظهار کرد:

برنامه‌هایی که تا ظهر امروز در جریان بود (همچون برنامه ویژه سوم خرداد و روز آزادسازی خرمشهر در موزه دفاع مقدس) مختل نشد و تا پایان ادامه دارند، ‌اما برنامه‌ها و رویدادهای دیگر که عصر امروز، سه‌شنبه سوم خردادماه قرار است در موزه‌ها و اماکن تاریخی تهران برگزار شود، به زمان دیگری موکول خواهد شد.

ادیب‌زاده افزود:‌

تعطیلی روز سه‌شنبه متاثر از آلودگی هوا، به تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابلاغ شده است و بر اساس صلاحدید مدیران مجموعه‌ها، برنامه‌ها و رویدادهایی را که به مناسبت هفته میراث فرهنگی برای عصر تدارک دیده شده می‌توانند در شرایط و زمان مناسب دیگری برگزار کنند تا سلامت شهروندان و کارکنان موزه‌ها به مخاطره نیافتد.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment