مدت اعتبار پروانه بهره‌برداری دفاتر خدمات مسافرتی سه ساله شد


طبق اعلام معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مدت اعتبار پروانه بهره‌برداری دفاتر خدمات مسافرتی تا سه سال افزایش یافت.

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری کشور از افزایش مدت زمان اعتبار پروانه بهره‌برداری دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری خبر داد. طبق گفته شالبافیان این موضوع یکی از مطالبه‌های فعالان این حوزه بود که با تغییر از یک سال به سه سال جامه عمل پوشانده شد.

شالبافیان افزود:

افزایش مدت زمان اعتبار پروانه بهره‌برداری دفاتر خدمات مسافرتی به سه سال که با هدف کاهش بروکرواسی‌های اداری و تسهیل فعالیت بخش خصوصی انجام شده است؛ یکی از مطالبات فعالان این حوزه بود که به‌دلیل وجود موانع حقوقی و قانونی به تعویق افتاده بود.

او با بیان اینکه پس از پیگیری‌ها و تلاش برای اصلاح قوانین با همکاری واحد حقوقی وزارت، موانع مذکور مرتفع شده است؛ ادامه داد:

بر این اساس موضوع دستورالعمل اجرایی تعرفه صدور و تمدید مجوزهای فعالیت در حوزه گردشگری و جرایم تخلفات قانون در راستای تسهیل و تسریع در فرآیند صدور و تمدید مجوز و پروانه بهره‌برداری دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی و مستنبط از تبصره ۲ ماده ۶ آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی، نرخ‌گذاری و نظارت بر تاسیسات گردشگری مصوب هیئت وزیران، مدت اعتبار پروانه بهره‌برداری کلیه دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی از ابتدای سال ۱۴۰۱ به‌مدت سه سال از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مدیران کل استانی ابلاغ شد.

معاون گردشگری تاکید کرد:

همچنین تعرفه صدور و تمدید پروانه بهره‌برداری دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بر اساس اعتبار جدید به‌صورت سه ساله محاسبه خواهد شد.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment