قیمت بلیط قطار و اتوبوس افزایش یافت


با موافقت ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان، قیمت بلیط قطار، اتوبوس و حمل کالا به‌ترتیب ۲۵، ۳۰ و ۳۵ درصد افزایش یافت.

ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان با افزایش ۲۵ درصدی بلیط قطار، ۳۰ درصدی کرایه مسافران جاده ای و ۳۵ درصدی کرایه حمل کالا موافقت کرد. افزایش بهای بلیط سفرهای ریلی و جاده‌ای توسط معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی مطرح شده بود و در ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری به تصویب رسید. بر این ساسا قرار شد تا نرخ کرایه حمل مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای ۳۰ درصد نسبت به کرایه حمل مسافر در سال ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد. همچنین، نرخ بلیط قطار مسافری نسبت به نرخ سال ۱۴۰۰ حداکثر ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.

نرخ حمل هر تن-کیلومتر حداکثر ۳۵ درصد نسبت به آخرین نرخ کرایه حمل کالا در سال ۱۴۰۰ افزایش و تعرفه خدمات بندری نیز در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد حداکثر ۴۵ درصدی خواهد داشت.

نکته قابل‌توجه اینکه پیش از این وزیر راه و شهرسازی طبق دستور رئیس‌جمهوری به سازمان‌های «راهداری و حمل و نقل جاده ای»، «هواپیمایی کشوری» و «بنادر و دریانوردی» و همچنین «شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران» دستور داده بود تا کرایه حمل و نقل کالا و مسافر در ایام نوروز امسال افزایش نداشته باشد و رشد نرخ کرایه‌ها به بعد از سفرهای نوروزی موکول شود.

بخشنامه افزایش قیمت بلیط اتوبوس و قطار در سال ۱۴۰۱منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment