فراخوانی پلاک‌های ترانزیت برای طرح تعویض اجباری


اجرای طرح یکسان سازی و تعویض پلاک‌های ترانزیت خودروهای سواری و ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از باری و مسافربری از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی آغاز شد.

طبق اعلام روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، طرح یکسان سازی و تعویض پلاک‌های ترانزیت از یکشنبه اول خرداد ماه ۱۴۰۱ لازم الاجرا می‌باشد و بر اساس آن تمامی پلاک‌های ترانزیت پیشین شامل سری‌های E ،D ،B ،A مشمول طرح یکسان‌سازی و تعویض شده‌اند. بنابراین ضروری است دارندگان این پلاک‌ها با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و ارائه پلاک‌ قبلی نسبت به دریافت پلاک جدید اقدام کنند.

پلاک‌های جدید بر اساس استانداردهای جهانی و با تأیید و هماهنگی سازمان‌‌ها و نهادهای بین‌المللی و داخلی مرتبط با حوزه ترانزیت (اعم از پایانه های مرزی و گمرکات) طراحی شده و در تمامی دفاتر و نمایندگی‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که به عنوان تنها مرجع رسمی صدور اسناد و مدارک بین المللی رانندگی و خودرو و با مجوز فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی در ایران (fia) فعالیت می‌کند، قابل دریافت است.

مالکانی که تا پایان شهریور سال جاری مراجعه کنند از ۱۵ درصد تخفیف در صدور پلاک جدید برخوردار خواهند شد.

لازم به ذکر است که پلاک های قدیم پس از پایان سال ۲۰۲۲ میلادی منقضی شده و در خارج از کشور معتبر نخواهد بود. متقاضیان می‌توانند برای آگاهی از فهرست کامل نمایندگی های مجاز به نشانی اینترنتی https://gis.taci.ir/webforms/fa/general/ مراجعه کنند.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

پیام بگذارید