رشد ۱۵ برابری اقامت گردشگران نوروزی در کردستان


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، از افزایش ۱۵ برابری اقامت مسافران و گردشگران نوروزی در این استان خبر داد.

یعقوب گویلیان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، از افزایش ۱۵ برابری اقامت مسافران و گردشگران نوروزی، در بازه زمانی ۲۶ اسفندماه تا ۱۳ فروردین‌ماه سال‌جاری نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد. وی دراین‌باره، اظهار داشت:

با توجه به پیش‌بینی قابل انتظار افزایش گردشگران ورودی به کردستان و آمادگی لازم تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان در این ایام، شاهد استقبال قابل‌توجه مسافران و گردشگران برای اقامت در این استان بودیم.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، افزود:

در این مدت، تعداد ۳۵۳,۳۹۲ نفر در مراکز اقامتی استان از جمله هتل‌ها، هتل‌‌آپارتمان‌ها، مهمان‌پذیرها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و دیگر مراکز اقامتی دارای مجوز اقامت داشتند.

او با بیان اینکه این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از ۱۵ برابری را نشان می‌دهد، بیان کرد:

شهرستان‌های سروآباد، مریوان، بانه، سنندج و سقز به‌ترتیب دارای بیشترین آمار اقامت در استان بوده‌اند.

گویلیان، اظهار کرد:

درمجموع هزار و ۴۲ بازدید‌ نظارتی از مراکز اقامتی استان در بازه‌ زمانی اعلام شده انجام شد، که ۱۰ مورد تشویق، ۱۸ مورد تذکر، هفت مورد پلمب و چهار مورد اخطار کتبی توسط کارشناسان نظارت اداره‌کل، صادر شده است.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، یادآور شد:

با توجه به رشد اقامت ثبت شده در مراکز اقامتی، امیدواریم همچنان شاهد توسعه و رونق این صنعت در استان باشیم.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment