جاب سیکر چیست و با جاب آفر چه تفاوتی دارد؟

جاب سیکر چیست؟

در جواب این سوال که جاب سیکر چیست اول از همه باید بگوییم که Job Seeker به معنی جوینده کار در کشورهای خارجی است و نوعی ویزا تلقی می‌شود، در واقع هدف ما برای استفاده از عبارت جاب سیکر در روند و پروسه مهاجرت کاری به معنای ویزای جستجوی کار و یا همان ویزای جاب سیکر است.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ویزای جاب سیکر چه تفاوتی با ویزای کار کشورهای خارجی دارد. به طور معمول، ویزای جاب سیکر یک مجوز اقامتی 6 تا 9 ماهه برای شهروندان خارجی و غیراروپایی است که می‌خواهند با حضور در کشور مورد نظر و پیدا کردن شغلی مناسب، یک قرارداد کاری بلندمدت یک تا دو ساله با کارفرما تنظیم کرده و به واسطه دریافت جاب آفر، قرارداد کاری و مجوز کار در کشور خارجی، ویزای جاب سیکر خود را به ویزای کار بلند مدت تبدیل کنند.

پس مطمئناً اکنون فهمیده‌اید که جاب سیکر چیست ولی باز هم چندان با جوانب آن آشنایی ندارید. برای تکمیل این سوال که جاب سیکر چیست باید بگوییم که از دو جهت امکان درخواست و اپلای این نوع از ویزا وجود دارد، یکی اینکه به عنوان دانشجوی بین‌المللی در حال تحصیل در خارج از کشور باشید و پیش از فارغ التحصیلی از دانشگاه و تمام شدن اعتبار ویزای تحصیلی، بخواهید تا با حضور در بازار کار، برای مدت زمان بیشتری در کشور مورد نظر حضور داشته و کار و زندگی کنید.

در این حالت، باید پیش از فارغ التحصیلی از دانشگاه، برای ویزای جاب سیکر درخواست دهید؛ مجوزی که به شما این امکان را می‌دهد تا حداکثر 9 ماه دیگر در آن کشور حضور داشته و با پیدا کردن کار تمام وقت و قانونی و عقد قرارداد کاری، از ویزا و مجوز کار بلندمدت برخوردار شوید.

در این میان، این امکان وجود دارد که بدون تحصیل و حضور در آن کشور، از سفارت و کنسولگری برای ویزای جستجوی کار از خارج از کشور درخواست دهید. یعنی بخواهید تا به صورت حضوری رزومه و سوابق کاری خود را ارائه داده و در جستجوی جاب آفر و قرارداد کاری بلند مدت باشید.

به دلیل اینکه جایگزین مناسب‌تری برای این کار بوده و شما می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه و سفر به کشور خارجی و قبول زحمت، تمامی این پروسه را به صورت آنلاین و اینترنتی انجام دهید، معمولاً درخواست ویزای جستجوی کار از کشورهای غیراروپایی مورد قبول واقع نمی‌شود.

اغلب این مجوز و ویزای جاب سیکر برای افراد حاضر در کشور مقصد است که برای هدف دیگری در آن کشور حضور داشته و می‌خواهند به طور قانونی برای حضور بلند مدت در بازار کار و زندگی در این کشور اقدام کنند.

منبع این مطلب

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment