تور مجازی منتون ؛ مروارید سرزمین شش‌گوشه


منتون شهری ساحلی در فرانسه است که با قصرهای بزرگ، باغچه‌های نفس‌گیر و آب‌وهوای تابستانی خود، سالانه گردشگران زیادی را به‌خود جذب می‌کند. در این مطلب و در قالب تور مجازی، به منتون سفر خواهیم کرد.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ به‌روزرسانی شده است.

شهر منتون از جمله مناطق مسکونی شهرستان آلپ است و در منطقه‌ کوت دازور واقع شده است. این شهر از جمعیت ۲۷ هزار و ۶۵۵ نفری میزبانی می‌کند. منتون یکی از مناطق دیدنی‌ سرزمین شش‌گوشه کوت دازور است. کوت دازور از مناطق ساحلی دریای مدیترانه است که در کشور فرانسه واقع شده است و آب‌وهوای بکر آن در کنار مناظر به‌غایت زیبا و دیدنی، آن را به یک تفریحگاه مناسب برای توریست‌های سراسر جهان تبدیل کرده است.

منتون علاوه بر بهره‌گیری از تمامی ویژگی‌های مثبت و جذاب کوت دازور، از غنای تاریخی خاصی هم بهره‌مند است. قصرهای بزرگ و باشکوه منتون، کنار باغچه‌های بزرگ، سرسبز و بسیار جذابش، آن را به یکی از مقصدهای محبوب گردشگران فرانسه تبدیل کرده است. همراه ما باشید تا در این قسمت از تورهای مجازی، به منتون سفر کنیم.

از آنجایی که شهر منتون به مرز ایتالیا بسیار نزدیک است، نام این شهر به دو شکل «منتون» و «منتونه» تلفظ می‌شود. آب‌وهوای حاکم بر منتون به فراوانی سبزیجات و میوه‌های این منطقه، کمک شایانی کرده است. سالانه جشنواره‌ا‌ی بزرگ و معروف، تحت‌عنوان «جشن لیمو» در این شهر برگزار می‌شود و توریست‌های بسیار زیادی را به منتون جذب می‌کند. لیمو، نماد اصلی شهر منتون است. شهر منتون به باغ‌ها و باغچه‌های بزرگش هم معروف است. گفتنی است که بزرگ‌ترین باغ اروپا در این شهر واقع شده است. باغ گیاه‌شناسی منتون (Jardin Botanique exotique du Val Rahmeh) از جمله دیدنی‌های این شهر است. این باغ در قرن ۱۹ تاسیس شد و از دیدنی‌های این منطقه به شمار می‌رود. موزه‌ ملی منتون (Menton National Museum) از جمله دیگر جاذبه‌های توریستی کوت دازور است.

قلعه‌های بزرگ و کلیساهای باشکوهی که معماران روس در منتون ساخته‌اند، از دیگر جاذبه‌های این شهر به شمار می‌روند؛ مخصوصا قلعه‌ بزرگی که در ساحل شگفت‌انگیز منتون واقع شده است.

تصویر پانوراما از شهر ساحلی منتون

منتون شهری ساحلی و بسیار جذاب است که عطر گل‌های رز و لیموهای متعددش، خیابان‌ها و کوچه‌باغ‌هایش را مزین کرده است. به‌وسیله بخشی که در بالا قرار دارد، می‌توانید به‌صورت مجازی از شهر ساحلی منتون که در منطقه‌ کوت دازور واقع شده، بازدید کنید. کجارو به‌صورت روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این دسته از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment