تور مجازی فنگ هوانگ ؛ شهری از دل تاریخ چین


در این قسمت از تور مجازی، به شهر تاریخی فنگ‌ هوانگ سفر خواهیم کرد. شهری که تاریخ غنی و پربار چینی‌ها را نمایش می‌دهد.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ به‌روزرسانی شده است.

در سراسر جهان، نقاط اسرارآمیز فراوانی را می‌توانیم پیدا کنیم. شرق آسیا یکی از همین سرزمین‌ها است. شرق آسیا از آن مناطق زیبا و دل‌ربا است که زیبایی‌ها و جذابیت‌های آن، هر فردی را شیفته‌ خود می‌کند. تاریخی که در پس قاره کهن و به‌خصوص مشرق این سرزمین پنهان شده، باقدمت‌تر از چیزی است که فکرش را بکنید! قسمت عظیمی از سنگینی تاریخ شرق آسیا را کشور چین به‌دوش می‌کشد. چین یکی از آن سرزمین‌های باستانی است که نظام‌ها و فرهنگ‌های پرتعدادش، روی شکل‌گیری و پایداری سرزمین‌هایی مثل کره و ژاپن موثر بوده است.

چین، کشوری بسیار بزرگ و زیبا است. علاوه بر قدرت بالای اقتصادی این ممکلت، چین در زمینه‌ توریست نیز یک سرزمین غنی و پیشرفته محسوب می‌شود. گستره بالای فرهنگ‌ها، مذهب‌ها، پوشش‌های طبیعی، آب‌وهوا و مواردی از این دست، از جمله مواردی هستند که به‌ پیشرفت این منطقه، کمک شایانی کرده‌اند. در جدیدترین قسمت از تورهای مجازی، سراغ شهر تاریخی فنگ‌هوانگ می‌رویم. شهری که از جمله سرزمین‌های تاریخی چین به‌حساب می‌آید. همراه ما باشید.

تاریخ دقیق شکل‌گیری و نام‌گذاری این منطقه مشخص نیست. طبق اسناد تاریخی، باور عمومی بر این است که شکل‌گیری تمدن انسانی در این منطقه به قرن هفتم میلادی برمی‌گردد. شهر فنگ هوانگ (Fenghuang) یکی از مهم‌ترین نقاط استراتژی خط دفاعی و ۱۹۰ کیلومتری چین بوده است.

شهر فنگ هوانگ یکی از شهرهای ثبت‌شده به‌عنوان «میراث جهانی یونسکو» و یکی از جاهای دیدنی چین است. همین موضوع، اهمیت تاریخی و توریستی بالای این شهر را نمایش می‌دهد. فنگ هوانگ شهری بسیار زیبا و اتمسفریک است. قدم گذاشتن در این شهر، شما را به دل تاریخ می‌برد؛ یعنی به سال‌هایی نزدیک به قرن ۱۸ میلادی. سنت‌های مردم، فرهنگ شهروندان فنگ هوانگ، معماری ساختمان‌ها، معماری شهری و بیشتر، همه از تاریخ غنی این منطقه تاثیر گرفته‌اند و آن را یادآوری می‌کنند.

نمایش سنتی در سالن تئاتر فنگهانگ چین

فنگ هوانگ از آن شهرهای باقدمت چینی است که گذشت تاریخ، تاثیرات مثبت و منفی فراوانی را روی آن گذاشته است. اتفاقاتی تاریخی که طی ۲۰۰ سال گذشته برای شهر و بناهای تاریخی‌اش افتاده‌اند، از جمله آسیب‌های گذر زمان روی این منطقه است. البته که پس از نابودی برخی از بناهای تاریخی مهم فنگ هوانگ مثل پل رنگین‌کمان (Rainbow Bridge) دوباره این بناها بازسازی شدند.

به‌وسیله بخشی که در بالا قرار داده شده است، می‌توانید به‌صورت مجازی از فنگ هوانگ بازدید کنید. کجارو به‌صورت روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

پیام بگذارید