بیشترین آمار اقامت نوروزی در مازندران، خراسان رضوی و گیلان


سخنگوی دولت از رشد ۶۰ درصدی اقامت مسافران نوروزی خبر داد و اعلام کرد که بیشترین اقامت به‌ترتیب در استان‌های مازندران، خراسان رضوی و گیلان ثبت شده است.

علی بهادری جهرمی امروز سه‌شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ در نخستین نشست خبری خود در سال جدید، با تبریک فرا رسیدن سال نو و ماه مبارک رمضان، اظهار کرد:

مقام معظم رهبری در آغاز سال نو مانند همیشه با تعیین شعار سال، امید و روحیه دیگری برای دولت‌مردان و مردم ایجاد کردند. نگاه‌ رهبر معظم انقلاب به دولت امیدآفرین بود و بیانات ایشان مثل همیشه راهگشای حل مسائل کشور خواهد بود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه با کاهش مبتلایان کرونا و تزریق واکسن، سفرهای داخلی خوبی انجام شد، در خصوص میزان سفرهای نوروزی افزود:

بیش از ۵۰ میلیون نفر شب، اقامت در اقامتگاه‌ها ثبت شد که افزایش ۶۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشت و بیشتر آن‌ها نیز در استان‌های مازندران، خراسان رضوی و گیلان انجام شد.

بهادری جهرمی ادامه داد:

۵۲ میلیون تردد خودرو با افزایش ۴۱ درصدی و در حوزه ریلی یک میلیون و ۲۸۳ هزار نفر یعنی رشد ۴۷ درصدی در ایام نوروز داشتیم و به‌رغم رشد سفرها، شاهد کاهش ۲۶ درصدی فوتی‌های حوادث جاده‌ای بودیم. در پنج روز آغاز سال معادل کل بازدیدهای گردشگری ۱۴۰۰ بازدید انجام شد.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment