بهترین مشاغل در فرانسه که میتوانید آنها را تصاحب کنید!

ممکن است جزو افراد دارای مهارت و کسب و کار در ایران باشید و بخواهید تا با مهاجرت کاری به کشورهای پیشرفته اروپایی، شرایط بهتری را در زندگی تجربه کنید و یا اینکه از پتانسیل و فاکتورهای مناسب کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار استارتاپی برخوردار بوده و بخواهید تا با مهاجرت استارتاپی به کشوری نظیر فرانسه از بهترین مشاغل در فرانسه که میتوانید آنها را تصاحب کنید باخبر شوید.

ما به خوبی از این موضوع آگاه هستیم که قاره اروپا تنها در کشور فرانسه خلاصه نمی‌شود، ولی از آنجا که ویزای استارتاپ فرانسه 2022 از شرایط بسیار خوب و جذابی برخوردار بوده و خیلی از متقاضیان تمایل به کارافرینی و یا مهاجرت به عنوان نیروی کار به این کشور را دارند، قصد داریم تا در ادامه به طور مختصر در مورد جاب آفر و شرایط بازار کار کشور فرانسه صحبت کرده و بعد به سراغ بهترین مشاغل در فرانسه که میتوانید آنها را تصاحب کنید و مقدار درآمد آنها برویم.

طبق اطلاعات ارائه شده در وبسایت expatica، پیدا کردن کار در بازار کار کشوری مثل فرانسه نیاز به موارد مختلفی مثل جاب آفر، ویزا ومجوز کار و مهارت مناسب زبان فرانسوی دارد.

یعنی به بیان ساده، زمانی که بخواهید به عنوان یک شهروند و نیروی کار خارجی به کار در بازار کار بین‌المللی فرانسه مشغول شوید، نیازمند این هستید که اول از همه با یک کارفرمای اروپایی در تعامل بوده و با ارسال سوابق و رزومه کاری، وی و یا شرکت را مجاب کنید که از شرایط ایده‌آلی برای استخدام در این کشور و دریافت دعوت نامه و یا همان جاب آفر برخوردار هستید.

اولویت جذب نیروی کار در تمامی کشورهای اروپایی حوزه شنگن و اتحادیه اروپا با شهروندان بومی، افراد دارای اقامت دائم و شهروندان سایر کشورهای اروپایی است. زمانی یک شرکت و کارفرمای فرانسوی اجازه استخدام یک نیروی کار خارجی را دارد که کمبود شدید نیرو در آن حوزه از طرف سازمان کار تائید شده و نیاز به جذب نیروی تخصصی از منابع غیراروپایی باشد و یا اینکه حوزه کاری عمومی بوده(مثل کارهای ساختمانی، بسته بندی کارخانه‌ای و یا نظافت) و به دلیل درآمد نسبتاً کم و یا وجه اجتماعی پایین، اغلب نیاز به جذب نیرو از خارج از کشور باشد.

برطبق آمار سازمان INSEE، نرخ بیکاری در کشور فرانسه بالاتر از میانگین حوزه اروپا و در حدود 7.1 درصد است؛ این در حالی است که همانند بسیاری از کشورهای اروپایی، بیکاری در بین نیروی کار زیر25 سال بیشتر از سایرین بوده و رشد قراردادهای کاری منعطف و غیر دائمی طی سالهای اخیر افزایش داشته است.

موارد اشاره شده در بالا برای حالت پیش فرض و یا همان اخذ ویزای کار کشور فرانسه است، ولی اگر نخواهید تا به صورت نیروی کار و کارمند به این کشور مهاجرت کرده و خود دارای پتانسیل کافی راه‌‌اندازی کسب و کار استارتاپی در این کشور پیشرفته هستید، می‌توانید از برنامه استارتاپ فرانسه 2022 استفاده کرده و به عنوان یک کارآفرین خارجی قدم به این کشور بگذارید.

تفاوت این طرح در این است که شما نیاز به داشتن منابع مالی کافی و یا اثبات داشتن حقوق ناخالص سالانه معادل حداقل دو برابر دستمزد این کشور یعنی 38.475 هزار یورو دارید، باید از یک انکوباتور و یا سازمان استارتاپی مورد تائید دولت فرانسه پذیرش و تائیدیه دریافت کنید و از حمایت یک فرد فعال در اکوسیستم فناوری فرانسه برخوردار باشید.

اعتبار ویزای استارت آپ فرانسه بسیار بیشتر از ویزای کار این کشور بوده و معادل 4 سال است که در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، امکان تمدید آن تا 4 سال دیگر نیز وجود دارد. این در حالی است که امکان انجام کار خود اشتغالی و تحت قرارداد با شرکت‌های فرانسوی نیز وجود داشته و فرد از همراهی همسر و فرزندان نیز برخوردار خواهد بود.

برای اینکه بفهمید بین ویزای کار کشور فرانسه و جاب آفر و بیزینس پلن و مدل استارتاپی و اخذ ویزای استارت آپ فرانسه 2022 چه تفاوت‌های وجود دارد و شما برای کدامیک واجد شرایط بوده و می‌توانید اقدام کنید، کافیست با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی نیلگام تماس گرفته و با اخذ وقت مشاوره، از ارزیابی موشکافانه و حرفه‌ای برای انتخاب بهترین گزینه مهاجرتی برخوردار شوید.

بهترین مشاغل در فرانسه

منبع این مطلب

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

پیام بگذارید