برگزاری نشست تخصصی «مشارکت مردمی در حفاظت بناها و محوطه‎‌های تاریخی»


نشست تخصصی «مشارکت مردمی در حفاظت بناها و محوطه‎‌های تاریخی» هم‌زمان با روز جهانی محوطه‌ها و بناهای تاریخی به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

اداره‌کل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از برگزاری نشست تخصصی «مشارکت مردمی در حفاظت بناها و محوطه‎‌های تاریخی»  توسط معاونت میراث فرهنگی و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد. این نشست که دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳:۰۰ در فضای اسکای روم به آدرس «WWW.SKYROOM.ONLINE/CH/RICHT.DTP/RIHBS» برگزار می‌شود، به‌صورت هم‌زمان در تلویزیون اینترنتی پژوهشگاه به آدرس «WWW.TV.RICHT.IR» نیز قابل‌مشاهده است.

گقتنی است که شورای بین‌المللی محوطه‌ها و بناهای تاریخی (ایکوموس) روز ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) را به‌عنوان روز جهانی محوطه‌ها و بناهای تاریخی نامگذاری کرده است و هر ساله در این روز، فعالیت‌های مختلفی در راستای اشاعه فرهنگ و تاکید بر اهمیت حفظ میراث فرهنگی در کشورهای جهان انجام می‌شود.

تشویق افراد و جوامع محلی به آگاهی‌افزایی درباره اهمیت میراث فرهنگی در زندگی، هویت و اجتماع آن‌ها را می‌توان از جمله اهداف گرامیداشت روز جهانی محوطه‌ها و بناهای تاریخی دانست؛ یه‌علاوه، این روز بر گسترش آگاهی‌ها درباره تنوع و آسیب‌پذیری میراث فرهنگی در جهان و اهمیت تلاش‌ برای حفظ و نگهداری از ‌آن‌ها تمرکز دارد.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment