با تور مجازی از کلیسای طبیعت در لندن بازدید کنید


در این قسمت از بازدید مجازی از موزه‌ها، به انگلستان می‌رویم و از موزه‌ تاریخ طبیعی بریتانیا معروف به کلیسای طبیعت، بازدید می‌کنیم.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ به‌روزرسانی شده است.

موزه‌ تاریخ طبیعی بریتانیا یکی از موزه‌های بزرگ دنیا است که گستره‌ای وسیع از گونه‌های مختلف جانداران تاریخ طبیعت را در خود جای داده و از آن‌ها میزبانی می‌کند. این موزه در کنار موزه‌ «علم» و موزه‌ «ویکتوریا و آلبرت»، از سه موزه‌ بزرگ منطقه‌ «اگزیبیشن رُد» (Exhibition Road) لندن است و در مرکز این شهر واقع شده‌. در موزه‌ تاریخ طبیعی انگلستان آثاری تاریخی و بسیار قدیمی موجود است که اطلاعات مختلفی از علوم گیاه‌شناسی، حشره‌شناسی، دیرینه‌شناسی، کانی‌شناسی و جانورشناسی را در دسترس بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. گفتنی است که این موارد، تاریخچه‌ میلیون‌‌ها سال گذشته طبیعت زمین را به بازدیدکنندگان نمایش می‌دهند. 

اسکلت دایناسور پرنده در موزه تاریخ طبیعی لندن

تعداد بسیار بسیاری از جاذبه‌های این موزه همان‌قدر که از نظر تاریخی ارزشمند هستند، به همان اندازه‌ از منظر علمی نیز حائز اهمیت‌اند؛ به‌عنوان مثال، یافته‌های «چارلز داروین» که در این موزه قرار دارد از جمله مواردی است که از نظر عملی و تاریخی، از موارد درخشان و دیدنی موزه است. در کنار آثاری همچون بخشی از کشفیات چارلز داروین، مواردی کهن مثل اسکلت دایناسورها و حیوانات کهن سیاره‌ زمین از مواردی هستند که بدون شک،‌ بازدیدکنندگان موزه را با شگفتی مواجه می‌کنند. در کنار مواردی همچون فسیل‌ جانداران کهن، در کتابخانه‌ این موزه می‌توان کتاب‌ها، ژرنال‌ها و مجله‌های علمی بسیار ارزنده و درخشانی را یافت و مطالعه کرد. این موزه به‌عنوان یکی از مراکز برجسته‌ دنیا در امر مطالعه و تحقیق تاریخ طبیعت نیز شناخته می‌شود.

مقاله‌ مرتبط:

موزه‌ طبیعت بریتانیا در سال ۱۷۵۳ میلادی تاسیس و در تاریخ ۱۵ ژانویه ۱۷۹۵ به روی عموم بازگشایی شد. این موزه در ابتدا میزبان آثار یک پزشک با نام «سر هانز اسلوانز» بود و با گذشت زمان،‌ آثار مختلفی به آن اضافه و به یکی از بزرگ‌ترین مراکز تاریخ علم و طبیعت دنیا تبدیل شده است. بازدید از این موزه‌ عظیم برای عموم آزاد و کاملا رایگان است. از طریق تور مجازی موزه طبیعت بریتانیا می‌توانید به این موزه سر بزنید و به‌صورت مجازی از آن بازدید کنید. کجارو به‌صورت روزانه تور مجازی بازدید یکی از جاذبه‌های مشهور ایران و جهان را برپا می‌کند. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مندید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment