بازدید مجازی و زنده از پایگاه‌ های میراث جهانی در ایام نوروز ۱۴۰۱


 مدیرکل پایگاه‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از معرفی پایگاه‌های میراث جهانی در ایام نوروز به‌وسیله پلتفرم‌های پخش زنده خبر داد.

فرهاد عزیزی زلانی، مدیرکل پایگاه‌های جهانی و ملی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به با همکاری معاونت میراث فرهنگی و پلتفرم‌های پخش زنده‌، از معرفی پایگاه‌های میراث جهانی تخت جمشید، پاسارگاد، میدان امام اصفهان، باغ فین کاشان، کاخ گلستان، آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی، گنبد سلطانیه، تخت سلطانیه، منظر فرهنگی اورامانات و منظر فرهنگی بیستون به‌شکل زنده به مردم در ایام نوروز خبر داد. وی افزود:

یکی از برنامه‌های معاونت میراث فرهنگی توجه به موضوع معرفی آثار فرهنگی و تاریخی است. برهمین اساس در معاونت برنامه‌ای با عنوان «نوروزگاه با میراث جهانی ایران» برای پخش آنلاین و زنده در تلویزیون اینترنتی پیش‌بینی و طراحی شده است.

عزیزی زلانی با اشاره به همکاری  همکاری معاونت میراث فرهنگی، پلتفرم‌های فعال و اداره‌کل فناوری اطلاعات در این زمینه، تصریح کرد:

از روز یکشنبه اول تا ۱۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ با سفر مجازی به این پایگاه‌های میراث‌ جهانی، تلاش می‌کنیم تا آیین‌های نوروزی و ارزش‌های این آثار را به مردم معرفی کنیم.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

پیام بگذارید