استقرار ۱۵ ایستگاه همیار ناجی در بنادر و سواحل مجاز قشم


کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از استقرار ۱۵ ایستگاه همیار ناجی با همکاری ۷۰ نیروی انسانی برای نوروز ۱۴۰۱ در بنادر و سواحل جزیره قشم خبر داد.

علی اشتری، رئیس کمیته خدمات حمل‌ونقل دریایی و بندری ستاد اجرایی خدمات سفر در منطقه آزاد قشم، اعلام کرد که ۱۵ ایستگاه همیار ناجی در بنادر و سواحل مجاز قشم مستقر شده‌اند. وی در این رابطه اظهار داشت:

سه ایستگاه شناور ناجی در بنادر پل، لافت و شهید ذاکری مستقر هستند و یک شناور آتشخوار نیز مسیر دریایی لافت-پل را پوشش می‌دهد. پایش مسیر دریایی بنادر شهید ذاکری در قشم، مسیر شهید حقانی در بندرعباس و مسیرهای جزایر هرمز و لارک با ایجاد یک ایستگاه ثابت دریایی صورت گرفته است.

اشتری محل استفرار همیاران ناجی در اسکله‌های شهرهای لافت، طبل و روستاهای سهیلی، گوران، شیب‌دراز، کندالو، گورزین، دهخدا و هنگام عنوان کرد و گفت:

طرح همیار ناجی با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و کمک گرفتن از افراد بومی، مسئولیت پایش سواحل و نجات غریق‌ها را بر عهده دارد. برای نوروز ۱۴۰۱، تا اول فروردین ۱۵ ایستگاه با به‌کارگیری ۷۰ نیروی انسانی مشغول فعالیت هستند. 

رئیس کمیته خدمات حمل‌ونقل دریایی و بندری ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم پارک زیتون و بندر بهمن را از دیگر مناطق تحت پوشش طرح همیار ناجی برشمرد و افزود:

مجموعا بیش از ۵۰۰ نفر در این کمیته مشغول ارائه خدمات شبانه‌روزی به‌منظور تسهیل سفرهای دریایی مسافران و گردشگران نوروزی هستند.منبع سایت کجارو

مشاوره از طریق واتس آپ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Leave a Comment